Sıcak su üreterek ve ürettiği sıcak suyu tesisat içinde çevirerek ısıtma işlemini yapan kombiler kış aylarında yüksek derecede çalışır. Gün boyu yüksek derecede çalışan kombiler üç ay gibi kısa bir sürede deforme olmaya başlar.

Florya Beyaz Eşya Servisi

Kombilerde Meydana Gelen Arızalar

Kış aylarında arıza vermeye başlayan kombiler ikinci senede ısıtma problemi meydana getirir. Üçüncü senede ise kombinizde gözle görülür performans düşüklüğü meydana gelir. Kombinizin performansını artırmak için bakımını ihmal etmemelisiniz. Kombilerde meydana gelen arızalar şu şekildedir:

1- Su ısıtma problemi,
2- Su kaçırma problemi,
3- Baca fanının tıkanması,
4- Su ısıtma problemi,
5- Su devirdaim problemi,
6- Gaz kaçırma problemi,
7- Alev alırken poflama problemi,
8- Ateşleme problemin

Bozulan ve ısıtma işlemini yapmayan kombileri kullanmamaya dikkat edin. Bozuk kombi her zaman için ciddi anlamda problemdir.

Arıza Anında Bizi Arayın

Kombiniz suyu ısıtmıyorsa, ses çıkarıyor ve gaz kaçırıyorsa hemen bizi arayın. Servisimiz bozulan kombinizi kısa zamanda tamir ederek kış aylarında rahat etmenizi sağlayacaktır. Kışa girmeden gerekli bakım işlemlerinin yapılması kombinizin kış aylarında daha az enerji ile daha fazla ısıtma işlemi gerçekleştirmesinde önemli rol oynayacaktır.

Kombiye Kendiniz Müdahale Etmeyin

Montajından tamirine kadar uzmanlık isteyen kombi bakım hizmeti sertifikalı servis hizmetine ihtiyaç duyan önemli bir konudur. Kombi bakımını ve tamirini amatör kişilerin yapması durumunda ciddi kazalar meydana gelebilir. Kombilerin meydana getirdiği kazaların verdiği zarar çok fazladır. Bu nedenle bakım ve tamir işlemleri öncesinde bizi aramayı ihmal etmeyin.

Ariston Kombi Servisi
× WhatsApp Destek